OptiMeal Kedi Mamaları Sayfası

OptiMeal Kuru Mamalar

OptiMeal Dana Etli ve Sorgumlu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin Kediler için

Kemiksiz Sığır Eti %14,Kurutulmuş Hindi Eti Proteini %14 (En Az),Kurutulmuş Tavuk Eti Proteini %12 (En Az),Mısır Proteini,Tam Tahıllı Sorgum %8,Mısır,Tavuk Yağı,Hidrolize Hayvansal Protein %3,5,Selüloz,Pancar Küspesi,Mineraller,Keten Tohumu %1,9,Kurutulmuş Yumurta Tozu,Kurutulmuş Tavuk Karaciğeri,Somon Yağı,Kızılcık %0,2,Hodan Yağı,Beta Glukanlar (1,3/1,6) %0,05,Actigen® (Prebiyotik – Mannanoligosakkaritler Kaynağı) %0,04,Kadife Çiçeği (Lutein Kaynağı) %0,04,Dulavratotu Kökü,Hatmi Kökü,Papatya Çiçeği %0,03,Isırgan Otu %0,03,Kekik %0,015

Protein: %37,0

Yağ: %12,0

Karbonhidrat: %30,0

Ham Kül: %6,5

Ham lifler: %4,6

Nem: %8

Kalori Değeri : 3740 kcal / kg

Değerlendirme : 7.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre OptiMeal Dana etli ortalama seviyede bir mama.

İlk 5 içeriğe baktığımızda Kemiksiz sığır eti, kurutulmuş hindi eti ve tavuk proteini ile karşılaşıyoruz. Taze etler bizim için kedi beslenmesinde önceliğimiz olmuştur. Özellikle Kurutulmuş protein kaynakları tartışmalı olabilmektedir. Mısır proteini ise elde ediliş ve eklenmesi açısından çok tercih etmediğimiz içeriklerden biri. Devamında gördüğümüz hidrolize proteinler de yine aynı şekilde öncelikli tercihimiz değil. Kedi mamalarında hayvansal proteinlerin önemini bu noktada hatırlatıyoruz. Oldukça yüksek oranda kullanılan tahıl ve et dışı ürünler nedeniyle karbonhidrat oranı yaklaşık %30 olan bu mama, bizim için ortalama bir segmentte yer alıyor. Olumlu olarak kabul edebileceğimiz prebiyotik içeriği ve bağışıklığı destekleyen beta-glukan içeriği bu mamayı tercih edilebilir kılabiliyor.

  • İlk içerik olarak %14 Kemiksiz sığır eti tercih edilmiş. Bu bizim açımızdan olumlu bir mama içerik başlangıcı.
  • 2. İçerik olarak %14 oranında kurutulmuş hindi eti proteini bulunuyor.
  • 3.Sırada ise kurutulmuş tavuk proteini görülüyor. Kurutulmuş hayvan proteinleri taze etten farklıdır. Tek yönlü ve uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir. Kurutulmuş hayvansal protein özellikle kedi mamalarında pek tercihimiz olmayan içeriklerden.
  • 4. Sırada mısır proteini görüyoruz. Gluten içermeyen mısır proteini olumlu görülebilir ancak biz evcil hayvan mamalarında kullanılan mısır ürünlerine temkinli yaklaşıyoruz.
  • 5. Sırada Sorgum ile karşılaşıyoruz. Lif içeriğini doğrudan etkileyen bu içerik aynı zamanda mamanın farklılaştığı bir içerik.
  • Tavuk yağı ve hidrolize hayvansal protein içerikleri elde edilme yöntemleri konusunda bilgi verilmesi olumlu kabul edilirdi.
  • Kurutulmuş yumurta tozu kalsiyum içeriği açısından önerebildiğimiz bir içerik kaynağı.
  • Kurutulmuş tavuk karaciğeri istenen bir içerik ancak miktar konusunda bir bilgi verilmemiş.
  • Son sırada ise Actigen isimli prebiyotik eklentisi ile karşılaşıyoruz.

 

Scroll to Top