Nature's Variety Kedi Mamaları Sayfası

Nature's Variety Kuru Mamalar

Nature’s Variety Original Somonlu (Kısırlaştırılmış)

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin ve Kısırlaştırılmış Kediler için

Kemiksiz Somon %20, Esmer Pirinç %13,5, Kurutulmuş Somon Proteini %13, Mısır Proteini, Kuru Bezelye %10,5, Patates Proteini, Kurutulmuş Ton Balığı Proteini %4, Yulaf %4, Kümes Hayvanları Yağı %3,5, Bezelye Lifi, Protein Hidrolizatı %3, Pancar Küspesi, Mineraller, Kuru Havuç %0,5, Kurutulmuş Elma %0,3

Protein: %36,0

Yağ: %14,0

Karbonhidrat: %30,0

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %4,0

Nem: %8

Kalori Değeri : 3500 kcal / kg

Değerlendirme : 5.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Nature’s Variety Tavuk etli ortalama seviyede bir mama. İlk 5 içeriğe baktığımızda yalnızca 1 adet taze et kaynağı görebiliyoruz. Kurutulmuş protein türleri, bezelye, pirinç, yulaf gibi içeriklerin kullanılması etiket üzerindeki besin değerlerini yükseltiyor olsa da besleyici içerik olarak zayıf kalıyor. Kurutulmuş hayvansal proteinin taze et yerine kullanılması genellikle tercih etmediğimiz bir formül dağılımı. Mamalarda en çok önem verdiğimiz ilk 5 içeriğin yalnızca 2’sinin hayvansal kaynaklı olması bu mamanın puanını düşüren bir diğer etken oluyor. Bu mamada 2.sırada yer alan pirinç, zorunlu etçil olan kedilerin rutin beslenmesinde öncelikli olarak yer almaması gereken besinlerdir. Bezelyenin ilk 5 sırada yer alması protein oranı nedeniyle tercih edilmiş. Ancak hayvansal proteinlerin önemini bu noktada hatırlatıyoruz. Oldukça yüksek oranda kullanılan tahıl ve et dışı ürünler nedeniyle karbonhidrat oranı %30 olan bu mama, bizim için ortalama bir segmentte yer alıyor.

 • İlk içerik olarak %20 Kemiksiz somon eti tercih edilmiş. Bu bizim açımızdan olumlu bir mama içerik başlangıcı.
 • 2. İçerik olarak esmer pirinç tercih edilmiş ve pirinç bir kedi mamasında öncelikl içeriklerimizden biri değil. %13.5 gibi ciddi bir oranda bulunması da öncelikli tercihimiz değil.
 • 3.Sırada yine pirinç kadar miktarda kurutulmuş somon proteini görülüyor. Kurutulmuş hayvan proteinleri taze etten farklıdır. Tek yönlü ve uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir. Kurutulmuş hayvansal protein özellikle kedi mamalarında pek tercihimiz olmayan içeriklerden.
 • 4. Sırada mısır proteini görüyoruz. Gluten içermeyen mısır proteini olumlu görülebilir ancak biz evcil hayvan mamalarında kullanılan mısır ürünlerine temkinli yaklaşıyoruz.
 • 5. Sırada Kuru bezelye ile karşılaşıyoruz. Bezelye protein olarak yüksek proteine sahip olsa da kedi beslenmesinde hayvansal proteinlerin önemli olduğunu biliyoruz. Devamındaki patates proteini de yine aynı şekilde tercih etmediğimiz kaynaklardan.
 • Kurutulmuş ton balığı proteini kurutulmuş hayvansal protein kaynaklarından 2.si.
 • Yulaf etçil kabul edilen kedilerin normal beslenmesinde ihtiyaç duymadığı bir içerik. Lif oranı nedeniyle sindirime destek olması için kullanılmış.
 • Bu içerik dağılımı nedeniyle mamanın karbonhidrat oranı %30’a yaklaşıyor. Bu durum sonucunda kedilerin normal beslenmesindeki oranın oldukça üzerinde bir oran olarak karşımıza çıkıyor.

Nature’s Variety Selected Tavuk Etli Tahılsız (Kısırlaştırılmış)

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin ve Kısırlaştırılmış Kediler için

Kemiksiz Serbest Dolaşan Tavuk Eti %30, Kurutulmuş Tavuk Proteini %26, Kuru Bezelye %9, Patates Nişastası, Kuru Nohut %5, Bezelye Lifi, Kurutulmuş Tatlı Patates %4, Patates Proteini, Protein Hidrolizatı %3, Kümes Hayvanları Yağı %2,5, Kurutulmuş Hindiba Kökü, Mineraller, Kuru Havuç %0,5, Kurutulmuş Brokoli %0,5, Kurutulmuş Elma %0,3, Kurutulmuş Yosun %0,01, Kurutulmuş Biberiye %0,01

Protein: %37,0

Yağ: %15,0

Karbonhidrat: %26,0

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %5,0

Nem: %8

Kalori Değeri : 3450 kcal / kg

Değerlendirme : 5.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Nature’s Variety Tavuk etli ortalama seviyede bir mama. İlk 5 içeriğe baktığımızda yalnızca 1 adet taze et kaynağı görebiliyoruz. Kurutulmuş protein türleri, bezelye, pirinç, yulaf gibi içeriklerin kullanılması etiket üzerindeki besin değerlerini yükseltiyor olsa da besleyici içerik olarak zayıf kalıyor. Kurutulmuş tavuk proteininin taze et yerine kullanılması genellikle tercih etmediğimiz bir formül dağılımı. Olumlu yön olarak ise aynı tür hayvandan elde edilen içeriğin kullanılmasını gösterebiliriz. Mamalarda en çok önem verdiğimiz ilk 5 içeriğin yalnızca 2’sinin hayvansal kaynaklı olması bu mamanın puanını düşüren bir diğer etken oluyor. Bu mamada yer alan bezelye, nohut, patates nişastası gibi zorunlu etçil olan kedilerin rutin beslenmesinde öncelikli olarak yer almaması gereken besinlerdir. Bezelyenin ve nohutun ilk 5 sırada yer alması protein nedeniyle tercih edilmiş. Ancak hayvansal proteinlerin önemini bu noktada hatırlatıyoruz. Oldukça yüksek oranda kullanılan et dışı ürünler nedeniyle karbonhidrat oranı %26 olan bu mama, bizim için ortalama bir segmentte yer alıyor.

 • İlk içerik olarak %30 tavuk eti tercih edilmiş. Bu bizim açımızdan olumlu bir mama içerik başlangıcı.
 • 2.Sırada yine kurutulmuş tavuk proteini görülüyor. Kurutulmuş hayvan proteinleri taze etten farklıdır. Tek yönlü ve uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir. Kurutulmuş hayvansal protein özellikle kedi mamalarında pek tercihimiz olmayan içeriklerden.
 • 3. Sırada %9 gibi yüksek bir oranda Kuru bezelye ile karşılaşıyoruz. Bezelye protein olarak yüksek proteine sahip olsa da kedi beslenmesinde hayvansal proteinlerin önemli olduğunu biliyoruz. Devamında yer alan patates nişastası da yine aynı şekilde tercih etmediğimiz kaynaklardan.
 • 4. Sıradaki içeriğimiz patates nişastası. Yine bir kedi mamasında ilk 5 sırada yer almasını beklemediğimiz bir diğer içerik.
 • Kuru nohut ilk 5 sıranın son sırasında yer alan içerik olmuş. Besin değeri açısından olumlu görülebilse de bir kedi mamasında %5 gibi oranda nohut bulunması tercih ettiğimiz dağılımlardan değil.
 • Bezelye lifi, kurutulmuş tatlı patates gibi lif kaynakları sindirime destek olması için kullanılmış.
 • İçerik dağılımı nedeniyle bu mamanın karbonhidrat oranı yaklaşık %26. Bu sayı ise kedilerin normal beslenmesindeki oranın oldukça üzerinde bir oran olarak karşımıza çıkıyor.
Scroll to Top