Mera Köpek Mamaları Sayfası

Mera Kuru Mamalar

Mera Natures Effect Tahılsız Ördekli Adult

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin köpekler için

Taze Ördek eti (%40), kurutulmuş patates (%31), ördek proteini (%10, kurutulmuş), havuç parçacıkları (%6, kurutulmuş), patates proteini, kümes hayvanları proteini (hidrolize), kümes hayvanları yağı, lignoselüloz, monokalsiyum fosfat, kalsiyum karbonat, biberiye (%0,33), maydanoz, kereviz yaprakları, yaban kerevizi yaprakları, anason, kişniş, sodyum klorür, somon yağı (%0,1), ayçiçeği yağı (%0,1).

 Kg başına katkı maddeleri:

A vitamini 12.000 IE, D3 vitamini 1.500 IE, E vitamini 250 mg, C vitamini 150 mg, B1 vitamini 12 mg, B2 vitamini (Riboflavin şeklinde) 14 mg, B6 vitamini (Pridoksin hidroklorür) 9 mg, B12 vitamini 180 mcg, bakır (Bakır-II-sülfat, pentahidrat şeklinde) 12,5 mg, çinko (çinko sülfat, mono hidrat şeklinde) 120 mg, demir (Demir-(II)-sülfat, mono hidrat şeklinde) 150 mg, mangan (Mangan-(II)-sülfat, mono hidrat şeklinde) 25 mg, iyot (Kalsiyum iyodat, anhidre şekilde) 2 mg, selenyum (Sodyum selenit şeklinde) 0,3 mg.

Protein: %24,0

Yağ: %15,0

Karbonhidrat: %38,5

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %2,5

Nem: %10

Kalori Değeri : 3460 kcal / kg

Değerlendirme : 6.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Mera Natures Effect Tahılsız Ördekli ortalama/ortalama üzeri seviyede bir mama. İlk sırada bulunan %40 taze ördek içeriği ile ortalama üzeri segmentte kendine yer bulabiliyor. Ancak listenin devamının patates ile çeşitli işlenmiş hayvansal ve bitkisel protein kaynaklarıyla ilerlemesi mamanın içerik kalitesini etkiliyor. Bu nedenle eğer kanatlı ürünlerine alerjik reaksiyon ile karşılaşıyorsanız bu mama doğru seçim olmayabilir.

 • İlk içerik olarak %40 oranında taze ördek eti bulunması oldukçua olumlu ve beğendiğimiz bir tercih. Taze etler mamalarda öncelikli olarak beklediğimiz içeriklerden.
 • Ancak 2.içerikte %31 gibi yüksek oranda patates bulunması tercih ettiğimiz bir dağılım değil.
 • %10 oranında bulunan kurutulmuş ördek proteini bulunması tek tip protein ile devam etmesi açısından olumlu, ancak kurutulmuş protein taze protein kaynaklarından daha az tercihimiz.
 • Kurutulmuş kümes hayvanları proteini taze etten farklıdır. Uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir. Kanatlı hayvanların içerikleri en yaygın alerji kaynaklarındandır. Eğer bilinen bir tavuk, hindi vb. alerjisi varsa farklı protein kaynakları tercih edilmelidir.
 • Kurutulmuş havuç vitamin bakımından olumlu bir içerik olsa da ilk 5 içerikte yer almasını istemediğimiz içeriklerden. %6 gibi bir oranda eklenmiş. Devamında yer alan patates proteinleri de yine hayvansal proteinlere oranla istenen yararlanılabilirliğin altında kalmakta.
 • Protein kaynakları içerdiği amino asitler nedeniyle önemlidir. Ancak tahıl bazlı proteinlerde hayvansal kökenli amino asitler bulunmaz. Bu nedenle yalnızca etikette belirtilen protein oranını dikkat almak yanıltıcı olabilir.
 • Hidrolize kümes hayvanları proteini bir çok orta seviye mamada karşılaştığımız ve tercih etmediğimiz bir kaynak.
 • %0,1 gibi çok düşük oranda da olsa Somon kaynaklı balık yağı kullanılması olumlu.
 • Son sırada yer alan %0,1 oranındaki ayçiçek yağı ise olması beklenen bir içerik değil.

Mera Pure Sensitive Biftekli Patatesli Adult

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin köpekler için

Taze sığır eti (%40), Kurutulmuş sığır eti (%21), kurutulmuş patates (%12,5), bezelye, patates nişastası (%3), kurutulmuş pancar küspesi, karaciğer hidrolizatı, kümes hayvanları yağı, bira mayası (kurutulmuş), monokalsiyum fosfat , keten tohumu, lignoselüloz, kalsiyum karbonat, somon yağı , Ayçiçek yağı, sodyum klorür, hindiba inulin (% 0.1).

 Kg başına katkı maddeleri:

A Vitamini 12.000IE, D3 vitamini 1.500IE, E vitamini 300mg, C vitamini 200mg, bakır (bakır (II) sülfat olarak, pentahidrat) 12.5mg, çinko (çinko sülfat, monohidrat olarak) 100mg, çinko (glisin-çinko şelat olarak Hidrat) (katı)) 60 mg, demir (demir (II) sülfat olarak, monohidrat olarak) 250 mg, manganez (mangan (II) sülfat olarak, monohidrat olarak) 35 mg, iyot (kalsiyum iyodat olarak, susuz) 2.3 mg, selenyum (sodyum selenit olarak) 0.35 mg

Protein: %34,0

Yağ: %19,5

Karbonhidrat: %24,5

Ham Kül: %7,5

Ham lifler: %2,5

Nem: %10

Kalori Değeri : 3705 kcal / kg

Değerlendirme : 6.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Mera Natures Effect Tahılsız Ördekli ortalama/ortalama üzeri seviyede bir mama. İlk sırada bulunan %40 taze sığır eti içeriği ile ortalama üzeri segmentte kendine yer bulabiliyor.Devamında yine kurutulmuş sığır proteini bulunması olumlu. Ancak listenin devamının patates ve bitkisel protein kaynaklarıyla ilerlemesi mamanın içerik kalitesini etkiliyor. Bu kısımda olumlu olarak söyleyebileceğimiz ise temelde sığır ve patatesin ana ürünler olarak kullanılmış olması, içerik çeşitliliğinin sınırlandırılması. Bu şekilde mama kaynaklı alerjik reaksiyonların görülme oranı düşürülebilir. Alerji yatkınlığı olan köpeğiniz için deneyebileceğiniz bir mama.

 • İlk içerik olarak %40 oranında taze sığır eti bulunması oldukçua olumlu ve beğendiğimiz bir tercih. Taze etler mamalarda öncelikli olarak beklediğimiz içeriklerden.
 • 2.içerikte %21 gibi yüksek oranda sığır eti bulunması kurutulmuş dahi olsa tercih edebileceğimiz bir dağılım. Kurutulmuş sığır proteini bulunması tek tip protein ile devam etmesi açısından olumlu.
 • Kurutulmuş patates %12,5 gibi bir oranda bulunuyor. Devamında yer alan bezelye ve patates nişastası de yine istenen yararlanılabilirliğin altında kalmakta.
 • Pancar küspesi lif içeriği nedeniyle tercih edilmiştir. Lif içeriği köpeğinizin sindirimini olumlu yönde etkiler.
 • Karaciğer hidrolizatı elde ediliş yöntemi nedeniyle öncelikli tercih ettiğimiz kalitede içeriklerden değil.
 • Protein kaynakları içerdiği amino asitler nedeniyle önemlidir. Ancak tahıl bazlı proteinlerde hayvansal kökenli amino asitler bulunmaz. Bu nedenle yalnızca etikette belirtilen protein oranını dikkat almak yanıltıcı olabilir.
 • Hidrolize kümes hayvanları proteini bir çok orta seviye mamada karşılaştığımız ve tercih etmediğimiz bir kaynak.
 • %0,1 gibi çok düşük oranda da olsa Somon kaynaklı balık yağı kullanılması olumlu.
 • Son sırada yer alan %0,1 oranındaki ayçiçek yağı ise olması beklenen bir içerik değil.

Mera Yaş Mamalar

Mera Bakery Meaty Rolls Ödül Bisküvisi

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin köpekler için

Tahıllar, et ve hayvansal yan ürünler, bitkisel yan ürünler, sıvı ve katı yağlar, şeker, mineraller.
Besin katkı maddeleri:
A Vitamini 5.000 IU, Vitamin D3 500 IU, Vitamin E 50 mg.
Teknolojik katkı maddeleri:
Antioksidanlar.

Protein: %16,0

Yağ: %8,0

Karbonhidrat: %36,5

Ham Kül: %5,5

Ham lifler: %2,0

Nem: %25

Kalori Değeri : 2517 kcal / kg

Değerlendirme : 4.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Mera Bakery Meaty Rolls ödül bisküvisi ortalama altı seviyede bir ödül maması. Ödül bisküvisinin besleyici değerinden ziyade köpeklerin tepkilerine ve aromalar ile oluşturulan lezzete odaklanır. Bu yüzden içerik anlamında değerlendirme yaptığımızda ortalama altında bir puan vermemiz gerekiyor. Günlük kullanımda düşük miktarlarda kaldığı sürece kuru mamalar kadar seçici davranmayabilirsiniz. Ancak ödül alışkanlığının köpekler için son derece faydalı olduğu herkes tarafından biliniyor. Eğer farklı alternatiflere ulaşamıyorsanız tercih edebileceğiniz bir ödül maması. Ancak her adet ile tahıl öncelikli bir bisküvi verdiğinizi unutmamalısınız.

 • İlk içerik olarak tahıl bulunması ile hem ürün dayanıklılığının arttırılması hem de doygunluk hissinin arttırılması amaçlanmış olabilir. Ancak amacı her ne olursa olsun tahıl ile başlayan bir besin ürünü verilmesini tercih etmiyoruz.
 • Devamında et ve hayvansal yan ürünler konusunda içerik detayı verilmediği için neleri kapsadığını bilemiyoruz.
 • Katı ve sıvı yağlar da genel bir ibare olarak yer alıyor.
 • Mineraller konusunda yeterli bir bilgi verilmemiş.
 • Bazı sitelerde ise içerik listesini kontrol ettiğimizde son sırada şeker ile karşılaştık. Önereceğimiz bir içerik olmamasına karşın farklı kaynaklarda ortak içerik olarak göremediğimizden teyit edemedik.

Mera Ödül Mamaları

Mera Snacker Sığır Etli Ödül Maması

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin köpekler için

Et ve hayvansal yan ürünler (sığır eti %52, kümes hayvanları %20), bitkisel yan ürünler, sıvı ve katı yağlar, mineraller, antioksidanlar.

Protein: %47,0

Yağ: %14,5

Karbonhidrat: %13,5

Ham Kül: %5,0

Ham lifler: %0,3

Nem: %20

Kalori Değeri : 3340 kcal / kg

Değerlendirme : 4.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Mera Snackers Sığır Etli ödül maması ortalama altı seviyede bir ödül maması. Ödül mamalarının besleyici değerleri hayvan sahipleri tarafından çok önemsenmediği için firmalar da genellikle lezzete odaklanır. Bu yüzden içerik anlamında değerlendirme yaptığımızda ortalama altında bir puan vermemiz gerekiyor. Günlük kullanımda düşük miktarlarda kaldığı sürece kuru mamalar kadar hassas davranmayabilirsiniz. Ancak ödül alışkanlığının köpekler için son derece faydalı olduğu herkes tarafından biliniyor. Eğer köpeğiniz seviyorsa ve alternatiflere ulaşamıyorsanız tercih edebileceğiniz bir ödül maması.

 • İlk içerik olarak et ve hayvansal yan ürünleri ibaresi genellikle içerisinde fazla detay barındırmaz. Hayvansal yan ürünler üretim anlamında bir çok üründen meydana gelebilir ve bu nedenle genellikle kaliteli olması beklenmez.
 • Bu içeriğin %52’si sığır, %20’si kanatlı hayvansal kaynaklar olarak yazılması da bu mama hakkındaki görüşülerimizin değerini arttırmıyor.
 • Devamında bitkisel yan ürünler konusunda da yine detay verilmediği için neleri kapsadığını bilemiyoruz.
 • Katı ve sıvı yağlar da genel bir ibare olarak yer alıyor.
 • Mineraller konusunda yeterli bir bilgi verilmemiş.
Scroll to Top