Maya Pet Köpek Mamaları Sayfası

Maya Family Kuru Mamalar

Woff Puppy Lamb

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yavru köpekler için

 Taze kuzu eti %20, kümes hayvanları unu, pirinç, mısır, bezelye unu, hidrolize kuzu karaciğeri, kümes hayvanları yağı, pancar küspesi, bira mayası, kuzu unu, Norveç ladin MOS, bezelye lifi, balık yağı %0,5, mannan oligosakaritler, taurin %0,1, karnitin 100mg/kg, glukozamin 600 mg/kg, kondroitin 500 mg/kg, inülin, hindiba lifi, metiyonin, antioksidanlar

Besin Katkı Maddeleri

A Vitamini retinil asetat (25000 IU/Kg), D3 vitamini kolekalsiferol (700 IU/kg), kalsiyum iyodat (1.5 mg/kg), demir (II) sülfat monohidrat (180 mg/kg), çinko sülfat monohidrat (60) mg/kg), mangan sülfat monohidrat (15 mg/kg), bakır (II) sülfat pentahidrat (5 mg/kg), organik selenyum (0.05 mg/kg)

Protein: %28,0

Yağ: %14,0

Karbonhidrat: %39,0

Ham Kül: %7,5

Ham lifler: %3,0

Nem: %8

Kalori Değeri : 3899 kcal / kg

Değerlendirme : 5.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Woff Puppy Lamb ortalama seviyede bir mama. İlk içerik olarak %20 taze kuzu eti bulunması tercih ettiğimiz bir içerik başlangıcı. Devamında kümes hayvanları unu görüyoruz ancak bir oran belirtilmemiş. Bu mamada 3.sırada bulunan Pirinç, 4.sırada bulunan mısır ve devamında 5.sıradaki bezelye unu ile bizim tercih etmediğimiz bir içerik sıralamasına sahip.

 • İlk içerik olarak %20 oranında taze kuzu eti bulunması oldukça olumlu bir tercih.
 • Ancak 2.içerikte kümes hayvanları unu bulunması hem miktarı belirtilmediği için hem de tek tip protein kaynağı olmadığı için tercih etmediğimiz bir dağılıma sahip.
 • Pirinç ve Mısır ile devam eden içeriklerde yine miktarları göremiyoruz.
 • Hidrolize kuzu karaciğeri ve kuzu unu tek tip protein olması nedeniyle olumlu. Ancak elde edilme yöntemlerine göre taze ete kıyasla besleyiciliği elbette daha düşük.
 • Balık yağı istenen bir Omega 3 ve Omega 6 kaynağıdır.
 • Glukozamin ve kondroitin bulunması eklem ve kemik destekleyici etkisi nedeniyle oldukça olumlu bir içerik.

Woff Adult Chicken

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin köpekler için (1+ Yaş)

Kümes hayvanları unu, mısır, pirinç, taze tavuk eti %10 , bezelye unu, hidrolize karaciğer, kümes hayvanları yağı, pancar küspesi, bira mayası, bezelye lifi, norveç ladininden MOS, %0,5 balık yağı, mannan oligosakaritler, taurin %0,1 , karnitin 100mg/kg, glukozamin 600 mg/kg, kondroitin 500 mg/kg, inülin, hindiba lifi, metiyonin, antioksidan

Besleyici İlaveler

Vitamin A retinil asetat (25000 IU/Kg), vitamin D3 kolekalsiferol (700 IU/kg), kalsiyum iyodat (1.5 mg/kg), demir (II) sülfat monohidrat (180 mg/kg), çinko sülfat monohidrat (60) mg/kg), mangan sülfat monohidrat (15 mg/kg), bakır (II) sülfat pentahidrat (5 mg/kg), organik selenyum (0.05 mg/kg)

Protein: %26,0

Yağ: %12,0

Karbonhidrat: %44

Ham Kül: %7,0

Ham lifler: %3,0

Nem: %8

Kalori Değeri : 3800 kcal / kg

Değerlendirme : 5.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Woff Adult Chicken ortalama seviyede bir mama. Mamalarda öncelikle dikkat ettiğimiz ilk 5 içeriğin 4 ünün tahıl ve hayvansal un, yalnızca 1 tanesinin %10 tavuk eti olması tercih ettiğimiz bir içerik dağılımı değil. Mısır mamalarda yer alması tartışmalı bir içerik ve bu mamada 2.sırada karşılaşıyoruz.

 • İlk içeriğin kümes hayvanları unu ile başlaması tercih ettiğimiz bir içerik başlangıcı değil.
 • 2.Sırada mısır, devamında ise Pirinç bulunması da yine tercih etmediğiniz bir sıralama.
 • Taze tavuk eti kullanılması bir çok mamanın kullanım formunun aksine olumlu. Ancak %10 istediğimiz bir taze et oranı değil.
 • İçerikte karaciğer bulunması aroma anlamında bir çok köpeği olumlu yönde etkiler.
 • Bu mamada Glukozamin ve Kondroitin bulunması eklem ve kemik gelişimi için olumlu kabul edilebilir.

 Carni Life Cranberry

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yavru köpekler için

Kümes hayvanları protein unu, taze balık (%17) , kılçıksız buğday (%15), doğal ekstrakte bezelye unu, kümes hayvanları yağı, balık proteini unu (%9), yulaf, hidrolize tavuk ciğeri, kurutulmuş kril (%2), kurutulmuş yumurta, pancar küspesi lifi, balık yağı, kurutulmuş tavuk eti, bira mayası, bezelye lifi, kuru kızılcık (%0,3), Norveç ladininden MOS (%0,5), kuru ıspanak (%0,3), kuru rezene (%0,3), kuru havuç (%0,3), kuru portakal (%0,3), taurin (%0,1), karnitin (100 mg/kg), glukozamin (600 mg/kg), kondroitin (500 mg/kg), inülin, metiyonin, antioksidan

Besin Katkı Maddeleri

 Retinil asetat olarak A vitamini (25000 IU/Kg), Kolekalsiferol olarak D3 vitamini (700 IU/kg), Tüm rac-alfa tokoferol asetat olarak E vitamini, K vitamini, niasin, C vitamini, kalsiyum pantotenat, B1 vitamini, riboflavin, B6 vitamini, tiamin, folik asit, biotin, B12 vitamini, kolin klorür, kalsiyum iyodat (1,5 mg/kg), demir (II) sülfat monohidrat (180 mg/kg), çinko sülfat monohidrat (60 mg/kg), mangan sülfat monohidrat (15 mg/kg), bakır (II) sülfat pentahidrat (5 mg/kg), organik selenyum (0.05 mg/kg).

Protein: %35,0

Yağ: %14200

Karbonhidrat: %32,0

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %3,0

Nem: %8

Kalori Değeri : 4146 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Carni Life Cranberry Puppy ortalama seviyede bir mama. İlk içerik olarak kümes hayvanları proteini unu kullanılması tercih etmediğimiz bir başlangıç. Miktarının da belirtilmemesi bu kısımda yorum yapmamızı mümkün kılmıyor. 2.Sırada yer alan %17 taze balık ise olumlu bir içerik. Devamında kılçıksız buğday görüyoruz ve %15 gibi bize göre yüksek bir oranda bulunuyor. Bu mamada 4.sırada bulunan bezelye unu ve sahip olduğu protein içeriği kıyaslamasında hayvansal proteinler kadar tercihimiz değil.

 • İlk içerik olarak kümes hayvanları unu bulunması hem miktarı belirtilmediği için hem de istediğimiz kalitei protein kaynaklarından biri olmadığı için tercih etmediğimiz bir başlangıca sahip.
 • 2.Sırada yer alan taze balık eti olumlu ancak mama sıralamasında daha öncelikli olması gerektiğini düşünüyoruz.
 • Kümes hayvanları ile balık etinin aynı mamada bulunması bu mamada tek tip protein beklentimizi karşılamıyor.
 • Kümes hayvanları yağı kalitesi bakımında yorum yapamadığımız içeriklerden.
 • %9 oranında yer alan balık proteini unu yerine taze içerikler daha öncelikli tercihimiz.
 • Mamanın içeriğinde yer alan kızılcık ise listeye baktığımızda %0.3 şeklinde bir oran ile karşımıza çıkıyor. İdrar yolları problemleri için olumlu etkileri bulunuyor. Oran olarak ise beklentimiz daha yüksek olmasıydı.
 • Glukozamin ve kondroitin köpeklerdeki eklem ve kemik gelişimi için olumlu bir içerik.

Maya Pet Yaş Mamalar

Maya Pet family markasının henüz köpekler için bir yaş maması bulunmuyor.

Scroll to Top