LaVital Kedi Mamaları Sayfası

LaVital Kuru Mamalar

LaVital Yavru Kedi Maması (Kitten) Somonlu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yavru kediler, gebe ve emzirme dönemindeki yetişkin kediler için

Susuz Hayvan Proteini (%25 Tavuk), %20 Pirinç, Hayvan Yağı, Mısır Glüteni, Somon Eti (%10), Buğday, Nohut Yemeği, %1 Somon Yağı, Kurutulmuş Maya, %0,6 Frukto-Oligosakkaridler (FOS), Bitkisel Lifler, Potasyum Klorür, Sodyum Fosfat, %0,1 İspanyol Hançeri, Taurin 2200 mg/kg, Prebiyotik Mannoz Oligosakkaridleri, Beta Glukan

Besin Katkıları: A Vitamini (3a672a) 31.000 IU/Kg, D3 Vitamini (3a671) 1.850 IU/Kg, E Vitamini (3a700) 300 mg/kg, Demir (II) Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Demir (3b103) 112 mg/kg), Bakır Sülfat Pentahidrat 44 mg/kg (Bakır (3b405) 11,2 mg/kg), Manganez Sülfat Monohidrat 38,5 mg/kg (Manganez (3b503) 12,5 mg/kg), Çinko Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Çinko (3b605) 125 mg/kg), Kalsiyum İyodat Susuz 3,4 mg/kg (İyot (3b203) 2,2 mg/kg), Sodyum Selenit 0,68 mg/kg (Selenyum (3b802) 0,31 mg/kg).

Protein: %34,0

Yağ: %19,0

Karbonhidrat: %28,0

Ham Kül: %6,6

Ham lifler: %2,8

Kalori Değeri : 3806 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Kitten Somonlu ortalama altı seviyede bir mama. Bir kedi mamasını değerlendirirken ilk baktığımız kısım olan hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır. Bu mamada ise ilk sırada kurutulmuş tavuk proteini ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz mısır gluteni, pirinç ve nohut gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Gelişim döneminin beslenme için en önemli dönem olduğu kediler için daha yoğun hayvansal içeriğe sahip mamaları kişisel olarak daha çok tercih ediyoruz.

 • İlk içerik olarak Susuz Hayvan Proteini kullanılmış. İçerik listesinde %25 oranında ve Tavuk kaynağı kullanıldığı belirtiliyor. Kurutulmuş hayvan proteini istediğimiz bir protein kaynağı seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen kurutulmuş veya un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir. Kurutulmuş hayvansal ürünleri besin kaybı nedeniyle tercih etmiyoruz.
 • 2.Sırada yer alan Pirincin %20 gibi bir oranda kullanılması miktar açısından oldukça fazla olduğunu gösteriyor.
 • 3.Sırada yer alan hayvansal yağlar detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden. Lezzet için kullanıldığı biliniyor ancak yağ içeriğinin dağılımı ve kalitesi belirsiz bırakılmış.
 • 4. Sıradaki Mısır gluteni besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir.
 • Önem verdiğimiz ilk 5 sıranın son içeriği olan %10 Somon Eti ise olumlu değerlendirilebilse de 5.sırada yer alması miktar anlamında düşük kaldığını gösteriyor. ”Somonlu” olarak satışa sunulan bir mamanın içeriğindeki Somon etinin ancak 5.sırada yer alması da dikkatimizi çeken bir diğer konu.
 • Buğday, Nohut unu gibi ürünler etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. İçerikler arasında bulunan Somon yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktarın az olduğunu düşünüyoruz.
 • Son sırada yer alan kurutulmuş maya, FOS ve bitkisel lif içerikleri sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

LaVital Kısırlaştırılmış (Sterilised Adult) Somonlu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler için. (12 Ay+)

Susuz Hayvan Proteini (%20 Tavuk), %20 Pirinç, %10 Somon Eti, Mısır Glüteni, Mısır, Buğday, Hayvan Yağı, Bitkisel Lifler, Kurutulmuş Pancar Küspesi, Kurutulmuş Maya, Sodyum Klorür, Potasyum Klorür, Dikalsiyum Fosfat, %0,2 Frukto-Oligosakkaridler (FOS), Taurin 1400 mg/kg, %0,1 İspanyol Hançeri, Glukozamin 200 mg/kg, Prebiyotik Mannoz Oligosakkaridleri, Beta Glukan

İLAVE KATKILAR
Besin Katkıları: A Vitamini (3a672a) 31.000 IU/Kg, D3 Vitamini (3a671) 1.850 IU/Kg, E Vitamini (3a700) 300 mg/kg, L-Karnitin 200 mg/kg, Demir (II) Sülfat Monohidrat 342 mg/kg) (Demir (3b103) 112 mg/kg, Bakır Sülfat Pentahidrat 44 mg/kg (Bakır (3b405) 11,2 mg/kg), Manganez Sülfat Monohidrat 38,5 mg/kg (Manganez (3b503) 12,5 mg/kg), Çinko Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Çinko (3b605) 125 mg/kg), Kalsiyum İyodat Susuz 3,4 mg/kg (İyot (3b203) 2,2 mg/kg), Sodyum Selenit 0,68 mg/kg (Selenyum (3b802) 0,31 mg/kg).
Teknolojik Katkılar: Antioksidanlar

Protein: %34,0

Yağ: %9,0

Karbonhidrat: %36,1

Ham Kül: %7,9

Ham lifler: %4,0

Kalori Değeri : 3218 kcal / kg

Değerlendirme : 5.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Kısırlaştırılmış Somonlu ortalama seviyede bir mama. Bir kedi mamasını değerlendirirken ilk baktığımız kısım olan hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır. Bu mamada ise ilk sırada kurutulmuş tavuk proteini ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz mısır gluteni, pirinç ve nohut gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Gelişim döneminin beslenme için en önemli dönem olduğu kediler için daha yoğun hayvansal içeriğe sahip mamaları kişisel olarak daha çok tercih ediyoruz.

 • İlk içerik olarak Susuz Hayvan Proteini kullanılmış. İçerik listesinde %20 oranında Tavuk kullanıldığı belirtiliyor. Kurutulmuş hayvan proteini istediğimiz bir protein kaynağı seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen kurutulmuş veya un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir. Kurutulmuş hayvansal ürünleri besin kaybı nedeniyle tercih etmiyoruz.
 • 2.Sırada yer alan Pirincin %20 gibi bir oranda kullanılması miktar açısından oldukça fazla olduğunu gösteriyor.
 • 3.Sırada yer alan %10 Somon Eti ise olumlu değerlendirilebilse de 3.sırada yer alması miktar anlamında düşük kaldığını gösteriyor. ”Somonlu” olarak satışa sunulan bir mamanın içeriğindeki Somon etinin ancak 3.sırada yer alması da bu markada dikkatimizi çeken bir diğer konu.
 • 4. Sıradaki Mısır gluteni ve ardından gelen Mısır besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir.
 • Buğday etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • Hayvansal yağlar detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden. Lezzet için kullanıldığı biliniyor ancak yağ içeriğinin dağılımı ve kalitesi belirsiz bırakılmış.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • Glukozamin eklem ve kemik sağlığını desteklediği için mamalarda bulunması olumlu içeriklerden biridir.
 • Son sıralarda yer alan kurutulmuş maya, FOS ve bitkisel lif içerikleri sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

LaVital (Hairball Adult) Kuzu Etli

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin ve tüy problemi olan kediler için (12 Ay+)

Susuz Hayvan Proteini (%10 Kuzu), Mısır, Mısır Glüteni, %10 Pirinç, Buğday, Hayvan Yağı, Hidrolize Hayvan Proteini, Kurutulmuş Maya, Bitkisel Lifler, Kurutulmuş Pancar Küspesi, %1 Frukto-Oligosakkaridler (FOS), Balık Yağı, Sodyum Klorür, Potasyum Klorür, Dikalsiyum Fosfat, Taurin 1400 mg/kg, %0,1 İspanyol Hançeri, Prebiyotik Mannoz Oligosakkaridleri, Beta Glukan

İLAVE KATKILAR
Besin katkıları: A Vitamini (3a672a) 31.000 IU/Kg, D3 Vitamini (3a671) 1.850 IU/Kg, E Vitamini (3a700) 300 mg/kg, C Vitamini 600 mg/kg, Demir (II) Sülfat Monohidrat 342 mg/kg) (Demir (3b103) 112 mg/kg, Bakır Sülfat Pentahidrat 44 mg/kg (Bakır (3b405) 11,2 mg/kg), Manganez Sülfat Monohidrat 38,5 mg/kg (Manganez (3b503) 12,5 mg/kg), Çinko Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Çinko (3b605) 125 mg/kg), Kalsiyum İyodat Susuz 3,4 mg/kg (İyot (3b203) 2,2 mg/kg), Sodyum Selenit 0,68 mg/kg (Selenyum (3b802) 0,31 mg/kg).
Teknolojik katkılar: antioksidanlar

Protein: %33,0

Yağ: %13,0

Karbonhidrat: %32

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %5,0

Kalori Değeri : 3380 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Hairball Kuzu etli ortalama altı seviyede bir mama. Bir kedi mamasını değerlendirirken ilk baktığımız kısım olan hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır. Bu mamada ise ilk sırada kurutulmuş kuzu proteini ile karşılaşıyoruz. Bunun dışında bir kuzu ürünü göremediğimiz için bu mama öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz mısır, mısır gluteni, pirinç gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Gelişim döneminin beslenme için en önemli dönem olduğu kediler için daha yoğun hayvansal içeriğe sahip mamaları kişisel olarak daha çok tercih ediyoruz.
 • İlk içerik olarak Susuz Hayvan Proteini kullanılmış. İçerik listesinde %10 oranında Kuzu kullanıldığı belirtiliyor. Kurutulmuş hayvan proteini istediğimiz bir protein kaynağı seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen kurutulmuş veya un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir. Kurutulmuş hayvansal ürünleri besin kaybı nedeniyle tercih etmiyoruz.
 • 2.Sırada yer alan Mısır ve ardından gelen Mısır Gluteni besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir.
 • 4.sıradaki Pirincin %10 gibi bir oranda kullanılması miktar açısından oldukça fazla olduğunu gösteriyor.
 • Buğday etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • 5. Sıradaki Hayvan yağı detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden. Lezzet için kullanıldığı biliniyor ancak yağ içeriğinin dağılımı ve kalitesi belirsiz bırakılmış.
 • Hidrolize hayvan proteini tercih ettiğimiz protein kaynaklarından biri değildir. Etiket üzerinde belirtilmesi gereken yüksek protein oranının karşılanması için oldukça etkilidir.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • İçerikler arasında bulunan Balık yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktarı konusunda yine belirsiz bırakılmış.
 • Son sıralarda yer alan kurutulmuş maya, FOS ve bitkisel lif içerikleri sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

LaVital (Maintenance Adult) Tavuk Etli

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin kediler için (12 Ay+)

İşlenmiş hayvansal protein (tavuk %22), mısır, pirinç, hayvansal yağ, buğday, ringa balığı unu, mısır gluteni, kurutulmuş maya, kurutulmuş pancar posası, ayçiçeği yağı, kurutulmuş yumurta ürünleri, frukto-oligosakkaritler (FOS) %1, kurutulmuş hindiba posası, sodyum klorür, potasyum klorür, dikalsiyum fosfat.

ANALİTİK BİLEŞENLER
VİTAMİNLER – Vitamin A 1000 IU/kg, Vitamin D3 100 IU/kg, Vitamin E 10 mg/kg. AMİNO ASİTLER – Taurin 250 mg/kg – TEKNOLOJİK KATKILAR – Çin Tarçını 1275 mg/kg

Protein: %33,2

Yağ: %13,2

Karbonhidrat: %35,5

Ham Kül: %6,8

Ham lifler: %2,3

Kalori Değeri : 3550 kcal / kg

Değerlendirme : 4.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Adult Tavuk etli ortalama/ortalama altı seviyede bir mama. Bir kedi mamasını değerlendirirken ilk baktığımız kısım olan hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır. Bu mamada ise ilk sırada kurutulmuş tavuk proteini ile karşılaşıyoruz. Taze hayvansal içerik göremediğimiz için bu mama öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz mısır, mısır gluteni, pirinç gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Kurutulmuş yumurta ürünlerinden kast edilenin ne olduğunu göremiyoruz. Bazı markalar bu belirsizliği kaldırmak için içeriğinde bütün yumurta olarak kullanıyor. Bu da bu mama için olumsuz değerlendirebileceğimiz noktalardan.
 • İlk içerik olarak İşlenmiş Hayvansal Protein kullanılmış. İçerik listesinde %22 oranında Tavuk kullanıldığı belirtiliyor. Kurutulmuş hayvan proteini istediğimiz bir protein kaynağı seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen kurutulmuş veya un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir. Kurutulmuş hayvansal ürünleri besin kaybı nedeniyle tercih etmiyoruz.
 • 2.Sırada yer alan Mısır ve bir kaç sıra ardından gelen Mısır Gluteni besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir.
 • 3.sıradaki Pirincin %10 oranı belirtilmese de öncelikli sıralarda kullanılması miktar açısından oldukça fazla olduğunu bize gösteriyor.
 • 4. Sıradaki Hayvansal yağ detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden. Lezzet için kullanıldığı biliniyor ancak yağ içeriğinin dağılımı ve kalitesi belirsiz bırakılmış.
 • Buğday etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • Ringa balığı unu sık karşılaşmadığımız protein kaynaklarından. Ancak işlenmiş ve kurutulmuş formda olması yine tercih edilebilir bir içerik olmaktan çıkarıyor.
 • Kurutulmuş yumurta ürünlerinden kast edilenin ne olduğunu göremiyoruz. Bazı markalar bu belirsizliği kaldırmak için içeriğinde bütün yumurta olarak kullanıyor.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • Son sıralarda yer alan kurutulmuş maya, FOS ve bitkisel lif içerikleri sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

LaVital (Sensitive Adult) Somonlu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Deri hassasiyeti ve Sindirim sorunları bulunan Yetişkin (12 Ay+) kediler için

 

Susuz Hayvan Proteini (%10 Somon), Mısır, Mısır Glüteni, %18 Pirinç, Buğday, Hayvan Yağı, Hidrolize Hayvan Proteini, Kurutulmuş Maya, Bitkisel Lifler, Kurutulmuş Pancar Küspesi, %1 Somon Yağı, %1 Frukto-Oligosakkaridler (FOS), Nükleotid Maya Proteini, Sodyum Klorür, Potasyum Klorür, Taurin 1400 mg/kg, %0,1 İspanyol Hançeri, Prebiyotik Mannoz Oligosakkaridleri, Beta Glukan

İLAVE KATKILAR
Besin Katkıları: A Vitamini (3a672a) 31.000 IU/Kg, D3 Vitamini (3a671) 1.850 IU/Kg, E Vitamini (3a700) 300 mg/kg, Demir (II) Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Demir (3b103) 112 mg/kg), Bakır Sülfat Pentahidrat 44 mg/kg (Bakır (3b405) 11,2 mg/kg), Manganez Sülfat Monohidrat 38,5 mg/kg (Manganez (3b503) 12,5 mg/kg), Çinko Sülfat Monohidrat 342 mg/kg (Çinko (3b605) 125 mg/kg), Kalsiyum İyodat Susuz 3,4 mg/kg (İyot (3b203) 2,2 mg/kg), Sodyum Selenit 0,68 mg/kg (Selenyum (3b802) 0,31 mg/kg).
Teknolojik Katkılar: Antioksidanlar.

Protein: %34,0

Yağ: %13,8

Karbonhidrat: %32,2

Ham Kül: %7,3

Ham lifler: %1,7

Kalori Değeri : 3490 kcal / kg

Değerlendirme : 4.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Sensitive Adult Somonlu ortalama altı seviyede bir mama. Bir kedi mamasını değerlendirirken ilk baktığımız kısım olan hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır. Bu mamada ise ilk sırada kurutulmuş Somon proteini ile karşılaşıyoruz. Nasıl ve hangi parçasından elde edildiğini bilmediğimiz ve taze hayvansal içerik göremediğimiz için bu mama öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin hemen başlarında gördüğümüz mısır, mısır gluteni, pirinç gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Alerjiye ve deri problemlerine yönelik bir mama olmasına karşın içerisinde çok sayıda potansiyel alerjen madde bulunmakta.

 • İlk içerik olarak İşlenmiş Hayvansal Protein kullanılmış. İçerik listesinde %10 oranında Somon kullanıldığı belirtiliyor. Kurutulmuş hayvan proteini istediğimiz bir protein kaynağı seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen kurutulmuş veya un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir. Kurutulmuş hayvansal ürünleri besin kaybı nedeniyle tercih etmiyoruz.
 • 2.Sırada yer alan Mısır ve ardından gelen Mısır Gluteni besleyici değer olarak oldukça düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir.
 • 3.sıradaki Pirincin %18 gibi bir oranda ve öncelikli sıralarda kullanılması tercih etmediğimiz bir dağılım.
 • 4. Sıradaki Buğday etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • 5. Sıradaki Hayvansal yağ detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden. Lezzet için kullanıldığı biliniyor ancak yağ içeriğinin dağılımı ve kalitesi belirsiz bırakılmış.
 • Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • Son sıralarda yer alan kurutulmuş maya, FOS ve bitkisel lif içerikleri sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

LaVital Yaş Mamalar

LaVital Tahılsız Yetişkin (Adult) Ezme Somonlu Yaş Mama

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin kediler için

Hayvansal ürünler (somon min %4), bitkisel ürünler, mineraller.

VİTAMİNLER – Vitamin A 1000 IU/kg, Vitamin D3 100 IU/kg, Vitamin E 10 mg/kg. AMİNO ASİTLER – Taurin 250 mg/kg – TEKNOLOJİK KATKILAR – Çin Tarçını: 1275 mg/kg

Protein: %8,0

Yağ: %5,0

Karbonhidrat: %1,8

Ham Kül: %2,0

Ham lifler: %0,2

Kalori Değeri : 768 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre LaVital Somonlu ortalama altı seviyede bir yaş mama. İçeriği konusunda yeterli bilgiye ulaşamadığımız için kapsamlı bir değerlendirme yapamıyoruz.

 • İçeriği konusunda net bir bilgi paylaşılmamış. Minimum değer olarak %4 Somon içerdiği belirtilmiş.
 • Bitkisel ürünler ve mineraller olarak belirtilen kısımda ise bir detay verilmemiş.
 • Bu yaş mamayı değerlendirmemiz oldukça zor, ancak %82 nem oranına sahip olduğu için kedilerin sıvı alımını destekleyebileceğini söyleyebiliriz.
Scroll to Top