Hill's Köpek Mamaları Sayfası

Hill's Kuru Mamalar

Hill’s Science Plan Küçük & Mini Irk Kuzulu ve Pirinçli Puppy

Irk / Tür : Küçük & Mini ırk (Yetişkin ağırlığı 10 Kg’a kadar)
Yaş : Yavru(12 aylığa kadar), hamile ve emziren köpekler için

Mısır, kuzu unu (%16), mısır glüten unu, soya fasulyesi unu, hayvansal yağ, bira pirinci (%8), aroma, kurutulmuş pancar küspesi, mineraller, balık yağı, keten tohumu.
 
 
Kalsiyum1.57 %
Fosfor1.1 %
Potasyum0.82 %
Sodyum0.51 %
Magnezyum0.131 %
A Vitamini11365 IU/kg
C Vitamini118 ppm
D Vitamini897 IU/kg
E Vitamini791 IU/kg
DHA0.174 %
Toplam Omega-3 YA1 %
Toplam Omega-6 YA2.65 %
Beta-Karoten6.87 ppm

Protein: %30,9

Yağ: %19,5

Karbonhidrat: %39

Ham Kül: %8,3

Ham lifler: %2,3

Kalori Değeri : 3778 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan Küçük & Mini Irk Kuzulu ve Pirinçli Puppy ortalama/ortalama-altı seviyede bir mama. Mısır içeriğinin ilk sırada olması ve 2.sırada kuzu unu ile devam etmesi tercih ettiğimiz bir içerik dağılımı değil. Yine pirinç ve mısır gluteni unu yan ürün olarak istenen bir seviyede değil. Aroma konusunda bir detay verilmemesi de değerlendiremediğimiz bir nokta. Köpeğiniz bu mamada da bulunan içerikler ile ilgili alerjik bir problem yaşamıyorsa deneyebilirsiniz.

 • İlk içerik olarak mısırın bulunması istediğimiz bir formül seçimi değil.
 • Mısır gluteni unu besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde köpekler için sindirimi zor bir besindir.
 • 2. içerik olarak kuzu unu kullanılması yine tercih ettiğimiz bir hayvansal içerik kaynağı formu değil.
 • Hayvan proteini unu taze etten farklıdır. Tek yönlü ve uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir.
 • Soya fasulyesi unu bitkisel protein kaynağı olarak tercih edilir.
 • Protein kaynakları içerdiği amino asitler nedeniyle önemlidir. Ancak tahıl bazlı proteinlerde hayvansal kökenli amino asitler bulunmaz. Bu nedenle etikette belirtilen protein oranı yanıltıcı olabilir.
 • Aroma olarak belirtilen içeriğin detayına ulaşamıyoruz. Doğal veya yapay aromaların kullanılması farklı değerlendirilir.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. En son içerikler arasında bulunan Balık yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktarı konusunda belirsiz bırakılmış.
 • Son sırada yer alan kurutulmuş pancar küspesi ve keten tohumu lif içerikleri sayesinde sindirimi olumlu yönde etkiler.

Hill’s Science Plan Büyük Irk Kuzulu ve Pirinçli Puppy

Irk / Tür : Büyük ırk (Yetişkin ağırlığı 25 Kg’dan fazla)
Yaş : 18 aylık yaşa kadar ki yavru büyük ırk köpekler

Mısır, tavuk ve hindi unu (tavuk %19; toplam kümes hayvanları %29), bira pirinci; pirinç, dijest, hayvansal yağ, kurutulmuş bütün yumurta, selüloz, kurutulmuş pancar küspesi, mineraller, keten tohumu, balık yağı (%1.3), bitkisel yağ.
Kalsiyum1.11 %
Fosfor0.89 %
Potasyum0.81 %
Sodyum0.51 %
Magnezyum0.093 %
A Vitamini10562 IU/kg
C Vitamini162 ppm
D Vitamini784 IU/kg
E Vitamini710 IU/kg
DHA0.164 %
Toplam Omega-3 YA1.02 %
Toplam Omega-6 YA3.02 %
Beta-Karoten1.71 ppm
Karnitin365.8 ppm

 

Protein: %31,5

Yağ: %15,9

Karbonhidrat: %42,8

Ham Kül: %6,6

Ham lifler: %3,1

Kalori Değeri : 3953 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan Büyük Irk Kuzulu ve Pirinçli Puppy ortalama-altı seviyede bir mama. Mısır içeriğinin ilk sırada olması ve 2.sırada hindi unu ile devam etmesi tercih ettiğimiz bir içerik dağılımı değil. Yine bira pirinci ve mısır gluteni unu yan ürün olarak istenen bir seçim değil. Büyüme çağında taze et içeriklerinden elde edilen protein ve dolayısı ile aminoasitlerin dağılımı önemlidir. Köpeğiniz bu mamada bulunan içerikler ile ilgili alerjik bir problem yaşamıyorsa deneyebilirsiniz.

 • İlk içerik olarak mısırın bulunması kesinlikle istediğimiz bir formül seçimi değil.
 • Mısır hali hazırda işlenmemiş halde köpekler için sindirimi zor bir besindir. Alerji ve mantar enfeksiyonları için köpek mamaları üzerine tartışmalı bir içeriktir.
 • 2. içerik olarak hindi unu olarak tanımlanması ve içerik dağılımının farklı kanatlıları kapsaması yine tercih ettiğimiz bir hayvansal içerik kaynağı formu değil.
 • Hayvan proteini unu taze etten farklıdır. Tek yönlü ve uzun süre kullanımında alerjik tablolar görülebilir.
 • Protein kaynakları içerdiği amino asitler nedeniyle önemlidir. Ancak tahıl bazlı proteinlerde hayvansal kökenli amino asitler bulunmaz. Bu nedenle etikette belirtilen protein oranı yanıltıcı olabilir.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. En son içerikler arasında bulunan Balık yağı %1,3 oranında olmasına rağmen istenen bir omega kaynağıdır.
 • Son sırada yer alan kurutulmuş pancar küspesi ve keten tohumu lif içerikleri sayesinde sindirimi olumlu yönde etkiler. Bitkisel yağ içeriğinin ise detayına ulaşamıyoruz.

Hill's Yaş Mamalar

Hill’s Prescription Diet a/d Urgent Care

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Tüm yaşlar

Ameliyat, hastalık veya yaralanma sonrası iyileşme sürecindeki evcil hayvanlar için mama yemeyi teşvik eden beslenme desteği

Et ve hayvansal türevler, tahıllar, sıvı ve katı yağlar, mineraller, çeşitli şekerler, yumurta ve yumurta türevleri. Sindirilebilirliği yüksek malzemeler: Hindi karaciğeri, domuz karaciğeri, tavuk, mısır, balık yağı.
 
Kalsiyum0.3 %
Fosfor0.28 %
Potasyum0.28 %
Sodyum0.21 %
Magnezyum0.025 %
Arjinin0.64 %
Toplam BCAA1.77 %
Glutamin + Glutamat1.34 %
Taurin0.16 %
A Vitamini47277 IU/kg
D Vitamini369 IU/kg
E Vitamini184 IU/kg
Toplam Omega-3 YA0.58 %
Toplam Omega-6 YA1.61 %
Beta-Karoten1.28 ppm
Karnitin20 ppm

 

Protein: %10,6

Yağ: %7,9

Karbonhidrat: %3,2

Ham Kül: %2,4

Ham lifler: %0,0

Kalori Değeri : 1147 kcal / kg

Değerlendirme : 7.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Prescription Diet a/d Urgent Care kullanım amacına yönelik düşünüldüğünde kısa süre için tercih edilebilir bir mamadır. Tam olarak detaylandırılmasa da hayvansal içerik ile başlaması olumlu bir seçimdir. Ancak hemen devamında tahılların bulunması olumsuz bir dağılım örneği. Çeşitli şekerler kısmında da içeriğin yeterince detaylandırılmadığını görüyoruz. Sindirilebilirliği yüksek et içerikleri olarak karaciğer, tavuk olumlu değerlendirilir. Ancak mısır oranının belirtilmemesi ise bu kısımda soru işareti yaratıyor.

 • A/d konserve mama genellikle form açısından ağızdan yutturulabilir olması sayesinde tercih edilir.
 • Hastalık döneminde iştahsız hayvanlar için iyi bir çözüm olabilir.
 • Tahılların 2.sırada olması tercih ettiğimiz bir sıralama düzeni değildir.
 • Çeşitli şekerler içeriğinin detayının bulunmaması da olumsuz bir özellik.
 • Sindirilebilirliği yüksek malzemeler olarak geçen karışımın içerik dağılım oranı ise belirtilmediği için değerlendiremiyoruz.
Scroll to Top