Hill's Kedi Mamaları Sayfası

Hill's Kuru Mamalar

Hill’s Science Plan Perfect Digestion Kitten

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yavru(12 aylığa kadar), hamile ve emziren köpekler için

Tavuk ve hindi unu (tavuk 27%; toplam kümes hayvanları 42%), mısır, hayvansal yağ, kahverengi pirinç (4%), bira pirinci, arpa, yulaf, mineraller, hidrolize protein, öğütülmüş pekan kabuğu, bitkisel yağ, kurutulmuş pancar küspesi, keten tohumu, kurutulmuş turuçgiller posası, selüloz, balık yağı, kurutulmuş kızılcık. ActivBiome+ prebiyotik karışımı (%4): Öğütülmüş ceviz kabuğu, kurutulmuş pancar küspesi, keten tohumu, kurutulmuş turuçgiller posası, kurutulmuş kızılcık.

Kalsiyum1.4 %
Fosfor1.1 %
Potasyum1.02 %
Sodyum0.49 %
Magnezyum0.114 %
Taurin0.24 %
A Vitamini9541 IU/kg
C Vitamini110 ppm
D Vitamini786 IU/kg
E Vitamini630 IU/kg
DHA0.062 %
Toplam Omega-3 YA0.7 %
Toplam Omega-6 YA4 %
Beta-Karoten2.44 ppm

Protein: %38,1

Yağ: %23,8

Karbonhidrat: %27,6

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %2,5

Kalori Değeri : 4148 kcal / kg

Değerlendirme : 5.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan Perfect Digestion Kitten ortalama/ortalama-altı seviyede bir mama. Hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olması. Bu mamada ise ilk sırada tavuk ve hindi unu ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz mısır, pirinç ve arpa gibi tahıllar da etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir dağılım değil. Hidrolize proteinler mamanın etikette görülen protein oranını yükseltir, ancak vücuttaki yararlanımı konusunda taze et ile kesinlikle kıyaslanamaz. Gelişim döneminin beslenme için en önemli dönem olduğu kediler için daha yoğun hayvansal içeriğe sahip mamaları kişisel olarak daha çok tercih ediyoruz.
 • İlk içerik olarak Tavuk ve Hindi unu bulunması istediğimiz bir formül seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise bahsedilen un formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir.
 • Mısır besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Mısır hali hazırda işlenmemiş halde kediler için sindirimi zor bir besindir. 2.Sırada yer alması miktar olarak görece fazla olduğunu gösteriyor.
 • 3.Sırada yer alan hayvansal yağlar detaylandırılmadığı için değerlendiremediğimiz içeriklerden.
 • Pirinç, Arpa, Yulaf ve pekan kabuğu gibi ürünler etobur olan kedilerin normal beslenmelerinde yer almaz. Dolayısıyla bir mamada bu ürünlerin bulunması ve miktarı o mamayı tercih etmeme sebeplerimizden biri oluyor.
 • Selüloz kedilerin sindirebildiği bir içerik değildir, ancak sindirimin kolaylaştırılması için mamalarda yer alabilir.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. İçerikler arasında bulunan Balık yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktarı konusunda yine belirsiz bırakılmış.
 • Son sırada yer alan kurutulmuş meyveler, pancar küspesi ve keten tohumu lif içerikleri sayesinde sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

Hill’s Science Plan No Grain Kitten Tavuklu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : 12 aylık yaşa kadar ki yavru veya emziren/hamile yetişkin kediler

Tavuk unu (% 40), hayvansal yağ, patates nişastası, sarı bezelye, kurutulmuş bezelye, kurutulmuş patates, mineraller, bitkisel yağ, dijest, balık yağı, kurutulmuş pancar posası, keten tohumu, kurutulmuş havuç, kurutulmuş domates posası, kurutulmuş narenciye posası , ıspanak tozu.

Kalsiyum1.4 %
Fosfor1 %
Potasyum1.05 %
Sodyum0.5 %
Magnezyum0.103 %
Taurin0.22 %
A Vitamini12387 IU/kg
C Vitamini102 ppm
D Vitamini972 IU/kg
E Vitamini469 IU/kg
DHA0.159 %
Toplam Omega-3 YA1.11 %
Toplam Omega-6 YA3.83 %
Beta-Karoten10.83 ppm

Protein: %37,1

Yağ: %22,7

Karbonhidrat: %29,9

Ham Kül: %8,0

Ham lifler: %2,3

Kalori Değeri : 4042 kcal / kg

Değerlendirme : 4.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan No Grain Kitten ortalama-altı seviyede bir mama. Hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olması. Bu mamada ise ilk sırada tavuk unu ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor. Listenin devamında gördüğümüz patates ve bezelye gibi ürünler etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir içerik seçimi değil. Gelişim döneminin beslenme için en önemli dönem olduğu kediler için daha yoğun hayvansal içeriğe sahip mamaları kişisel olarak daha çok tercih ediyoruz.

 • İlk içerik olarak %40 gibi temel madde olarak Tavuk unu bulunması istediğimiz bir formül seçimi değil. Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise içerikte bulunan et unu formundan daha yüksek yararlanıma sahiptir.
 • 2.Sırada hayvansal yağ bulunması gerek lezzet arttırıcı gerek mama kalorisini yükselten bir etken. Hayvansal yağlar elde edilme kaynaklarına göre faydalı olabilir ancak 2.sırada görmek istemeyeceğimiz içeriklerdendir.
 • 3.Sırada yer alan Patates Nişastası besleyici değer olarak düşük, glisemik indeks değeri açısından ise yüksektir. Kan şekerini doğrudan etkiler. Alerji ve diyabet problemlerinde göz önünde tutulması ve değerlendirilmesi gereken bir içeriktir. Etçil olan kedilerin doğal beslenmesinde patatesin yer almadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
 • Sarı bezelye protein oranını etkileyen bir içerik. İlk 5 içeriğin 2’sinde bezelye bulunması bir kedi maması içeriğinde beklemediğimiz bir durum.
 • Tekrar patates içeriği ile karşılaşıyoruz ve patates konusunda söylediklerimizi yineliyoruz.
 • Mineraller çok genel bir kapsam. İçerik listesinde daha fazla detay verilmesini tercih ediyoruz. Bu nedenle değerlendiremeyeceğimiz bir içerik olduğunu söyleyebiliriz.
 • Dijest çeşitli hayvansal ürünlerden elde edilen ve aroma vermesi için mamalara eklenen bir içeriktir. Bir çok iyi seviyedeki mamada doğal organ ve sakatatları aroma verici ve lezzet arttırıcı olarak görüyoruz. Hill’s ise bu amaçla Dijest içeriğini kullanıyor.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. İçerikler arasında bulunan Balık yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktar konusunda yine belirsiz bırakılmış.
 • Son sırada yer alan kurutulmuş meyveler, pancar küspesi ve keten tohumu lif içerikleri sayesinde sindirimi olumlu yönde etkiler. Miktarlar konusunda yine bir detay bulunmuyor.

Hill’s Science Plan Sterilised Young-Adult Ördekli

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : 6 Ay – 6 Yaş arası Genç Yetişkin kediler

Mısır, mısır gluten unu, tavuk ve hindi unu (toplam kümes hayvanları %16), ördek unu (%4), hayvansal yağ, mineraller, balık yağı, dijest.

Kalsiyum0.9 %
Fosfor0.77 %
Potasyum0.71 %
Sodyum0.37 %
Magnezyum0.091 %
Taurin0.22 %
A Vitamini8413 IU/kg
C Vitamini101 ppm
D Vitamini728 IU/kg
E Vitamini676 IU/kg
Toplam Omega-3 YA0.58 %
Toplam Omega-6 YA2.68 %
Beta-Karoten2.84 ppm

Protein: %33,9

Yağ: %11,0

Karbonhidrat: %48,1

Ham Kül: %5,7

Ham lifler: %1,2

Kalori Değeri : 3599 kcal / kg

Değerlendirme : 3.5/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan Sterilised Young-Adult Ördekli alt seviyede bir mama. Hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır ancak bu mamada ilk 2 sırada mısır ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor ve etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir içerik seçimi değil. Kısırlaştırılmış kedilerin kalori kısıtlanması amacıyla hayvansal kaynakların azaltılarak lif oranının yükseltilmesi ile çok karşılaşıyoruz. Ancak %48 gibi olması gereken miktarın çok üzerinde karbonhidrat miktarı bizi bu mamada şaşırtıyor. Şu ana kadar incelediğimiz mamalar içerisinde en yüksek karbonhidrat oranına sahip olan bu mamada yağ oranı düşürülmüş. Bu markanın ürünlerini tercih ediyorsanız diğer çeşitlerinin sitemizdeki inceleme kısımlarına göz atmanızı öneririz.
 • İlk sırada Mısır gibi bir içeriğin temel madde olarak bir etobur hayvanın mamasında bulunması istediğimiz bir formül seçimi değil.Etoburlar normal düzenlerinde avlanma ağırlıklı beslenirler ve bir kedinin mamasında ilk sırada mısır istemediğini tahmin edebilirsiniz.
 • Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise et unu formlarından daha yüksek yararlanıma sahiptir.
 • 2.Sırada tekrar mısır bulunması bizi şaşırtan bir başka içerik oldu. Mamanın yüksek oranda içeriğini kapsayan ilk 2 sırada maalesef bir hayvansal ürüne rastlayamıyoruz.
 • Tavuk ve hindi olarak karşılaştığımız hayvansal içeriğin oranı %16 olarak karşımıza çıkıyor. Taze et olmaması ve oran olarak çok düşük kalması bu mamayı değerlendirmemizde geriye düşürüyor.
 • Yine bir başka et unu olan Ördek unu %4 oranında bulunuyor.
 • Hayvansal yağ bulunması gerek lezzet arttırıcı gerek mama kalorisini yükselten bir etken. Hayvansal yağlar elde edilme kaynaklarına göre faydalı olabilir ancak önceliğin taze et kaynakları olduğunu belirtebiliriz.
 • Mineraller çok genel bir kapsam. İçerik listesinde daha fazla detay verilmesini tercih ediyoruz. Bu nedenle değerlendiremeyeceğimiz bir içerik olduğunu söyleyebiliriz.
 • Dijest çeşitli hayvansal ürünlerden elde edilen ve aroma vermesi için mamalara eklenen bir içeriktir. Bir çok iyi seviyedeki mamada doğal organ ve sakatatları aroma verici ve lezzet arttırıcı olarak görüyoruz. Hill’s ise bu amaçla Dijest içeriğini kullanıyor.
 • Hayvansal yağ içeriklerinin miktarları belirtilmediği için Omega 3 ve Omega 6 yağlarının dengesini bilemiyoruz. İçerikler arasında bulunan Balık yağı istenen bir omega kaynağıdır. Ancak miktar konusunda yine belirsiz bırakılmış.

Hill’s Science Plan Light Adult Tavuklu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : 1-6 Yaş arası kalori kısıtlaması gereken kediler

Tavuk ve hindi unu, mısır, pirinç, mısır glüten unu, hayvansal yağ, selüloz, kurutulmuş pancar posası, bezelye kepeği unu, dijest, mineraller.

Kalsiyum0.82 %
Fosfor0.65 %
Potasyum0.79 %
Sodyum0.26 %
Magnezyum0.081 %
Taurin0.24 %
A Vitamini7523 IU/kg
C Vitamini125 ppm
D Vitamini617 IU/kg
E Vitamini656 IU/kg
Toplam Omega-3 YA0.16 %
Toplam Omega-6 YA2.42 %
Beta-Karoten2.5 ppm
Karnitin605.1 ppm

Protein: %34,9

Yağ: %10,9

Karbonhidrat: %43,3

Ham Kül: %5,5

Ham lifler: %5,9

Kalori Değeri : 3454 kcal / kg

Değerlendirme : 4/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Science Plan Light Adult Tavuklu ortalama-alt seviyede bir mama. Hayvansal kaynaklarda önceliğimiz taze etten elde edilmiş olmasıdır ancak bu mamada et unu ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle öncelikli tercih ettiğimiz içerik kalitesine ulaşamıyor ve etobur olan kedilerin normal beslenmesinde önerdiğimiz bir içerik seçimi değil. Kısırlaştırılmış kedilerin kalori kısıtlanması amacıyla hayvansal kaynakların azaltılarak lif oranının yükseltilmesi ile çok karşılaşıyoruz. Ancak %43 gibi olması gereken miktarın çok üzerinde karbonhidrat miktarı bizi bu mamada da şaşırtıyor. Şu ana kadar incelediğimiz mamalar içerisinde en yüksek 2.karbonhidrat oranına sahip olan bu mamada yağ oranı düşürülmüş. Bu markanın ürünlerini tercih ediyorsanız diğer çeşitlerinin sitemizdeki inceleme kısımlarına göz atmanızı öneririz.

 • İlk sırada Tavuk ve hindi unu olarak karşılaştığımız hayvansal içeriğin oranı %16 olarak karşımıza çıkıyor. Taze et olmaması ve oran olarak çok düşük kalması bu mamayı değerlendirmemizde geriye düşürüyor.
 • Taze et içeriklerinin bir kedi mamasında ilk içeriklerini kapsamasını tercih ediyoruz. Taze et içeriği ise et unu formlarından daha yüksek yararlanıma sahiptir.
 • 2.Sırada tekrar mısır bulunması bizi şaşırtan bir içerik. Mamanın yüksek oranda içeriğini kapsayan 2.sırada maalesef bir hayvansal ürüne rastlayamıyoruz.
 • Pirinç ve mısır gluteni unu da 3. ve 4. sırada yer alıyor. Bu içeriklerin de etobur beslenmesine uygun bir oranda olmadığını düşünüyoruz.
 • Hayvansal yağ bulunması gerek lezzet arttırıcı gerek mama kalorisini yükselten bir etken. Hayvansal yağlar elde edilme kaynaklarına göre faydalı olabilir ancak önceliğin taze et kaynakları olduğunu belirtebiliriz.
 • Dijest çeşitli hayvansal ürünlerden elde edilen ve aroma vermesi için mamalara eklenen bir içeriktir. Bir çok iyi seviyedeki mamada doğal organ ve sakatatları aroma verici ve lezzet arttırıcı olarak görüyoruz. Hill’s ise bu amaçla Dijest içeriğini kullanıyor.
 • Mineraller çok genel bir kapsam. İçerik listesinde daha fazla detay verilmesini tercih ediyoruz. Bu nedenle değerlendiremeyeceğimiz bir içerik olduğunu söyleyebiliriz.

Hill’s Science Plan Culinary Creations Adult Somonlu

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : 1-6 Yaş arası yetişkin kediler

Tavuk ve hindi unu, mısır glüten unu, mısır, hayvansal yağ, kırık pirinç, buğday, somon unu (%5), kurutulmuş havuç (%5), dijest, mineraller, balık yağı, kurutulmuş pancar küspesi.
Kalsiyum0.79 %
Fosfor0.72 %
Potasyum0.8 %
Sodyum0.33 %
Magnezyum0.077 %
Taurin0.23 %
A Vitamini11448 IU/kg
C Vitamini122 ppm
D Vitamini624 IU/kg
E Vitamini600 IU/kg
Toplam Omega-3 YA0.55 %
Toplam Omega-6 YA3.27 %
Beta-Karoten4.66 ppm
 

Protein: %34,8

Yağ: %20,9

Karbonhidrat: %37,3

Ham Kül: %5,6

Ham lifler: %1,4

Kalori Değeri : 4161 kcal / kg

Değerlendirme : 4.0/10

PetDoktoru Yorumu : Yakında eklenecek.

Hill's Yaş Mamalar

Hill’s Prescription Diet a/d Urgent Care

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Tüm yaşlar

Ameliyat, hastalık veya yaralanma sonrası iyileşme sürecindeki evcil hayvanlar için mama yemeyi teşvik eden beslenme desteği

Et ve hayvansal türevler, tahıllar, sıvı ve katı yağlar, mineraller, çeşitli şekerler, yumurta ve yumurta türevleri. Sindirilebilirliği yüksek malzemeler: Hindi karaciğeri, domuz karaciğeri, tavuk, mısır, balık yağı.
 
Kalsiyum0.3 %
Fosfor0.28 %
Potasyum0.28 %
Sodyum0.21 %
Magnezyum0.025 %
Arjinin0.64 %
Toplam BCAA1.77 %
Glutamin + Glutamat1.34 %
Taurin0.16 %
A Vitamini47277 IU/kg
D Vitamini369 IU/kg
E Vitamini184 IU/kg
Toplam Omega-3 YA0.58 %
Toplam Omega-6 YA1.61 %
Beta-Karoten1.28 ppm
Karnitin20 ppm

 

Protein: %10,6

Yağ: %7,9

Karbonhidrat: %3,2

Ham Kül: %2,4

Ham lifler: %0,0

Kalori Değeri : 1147 kcal / kg

Değerlendirme : 7.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemize göre Hill’s Prescription Diet a/d Urgent Care kullanım amacına yönelik düşünüldüğünde kısa süre için tercih edilebilir bir mamadır. Tam olarak detaylandırılmasa da hayvansal içerik ile başlaması olumlu bir seçimdir. Ancak hemen devamında tahılların bulunması olumsuz bir dağılım örneği. Çeşitli şekerler kısmında da içeriğin yeterince detaylandırılmadığını görüyoruz. Sindirilebilirliği yüksek et içerikleri olarak karaciğer, tavuk olumlu değerlendirilir. Ancak mısır oranının belirtilmemesi ise bu kısımda soru işareti yaratıyor.

 • A/d konserve mama genellikle form açısından ağızdan yutturulabilir olması sayesinde tercih edilir.
 • Hastalık döneminde iştahsız hayvanlar için iyi bir çözüm olabilir.
 • Tahılların 2.sırada olması tercih ettiğimiz bir sıralama düzeni değildir.
 • Çeşitli şekerler içeriğinin detayının bulunmaması da olumsuz bir özellik.
 • Sindirilebilirliği yüksek malzemeler olarak geçen karışımın içerik dağılım oranı ise belirtilmediği için değerlendiremiyoruz.
Scroll to Top