Alleva Kedi Mamaları Sayfası

Alleva Kuru Mamalar

Alleva Holistic Tavuk & Ördek Yetişkin

Irk / Tür : Tüm ırklar
Yaş : Yetişkin kediler için (12+ Ay)

Dehidre tavuk (% 42), kemiksiz taze tavuk (% 20), dehidre ördek (% 12), tatlı patates, tavuk yağı, bezelye nişastası, balık yağı, bezelye lifi, tavuk karaciğeri, hindiba kökü (inulin ve FOS kaynağı ), psyllium, kurutulmuş etkisizleşmiş bira mayası (MOS kaynağı), tavuk kıkırdağı (glukozamin ve kondroitin kaynağı), potasyum karbonat, Aloe vera (% 0,10), ginseng kökü (Panax ginseng) (% 0,10), biberiye, zerdeçal, karanfil, limon (Rosmarinus officinalis, Curcuma longa, Eugenia caryophyllus, Citrus sp.) (% 0,05), Yuka suyu.

Protein: %42,0

Yağ: %18,0

Karbonhidrat: %23

Ham Kül: %7,0

Ham lifler: %2,0

Kalori Değeri : 4045 kcal / kg

Değerlendirme : 7.0/10

PetDoktoru Yorumu : Bizim değerlendirmemiz göre Alleva Holistic Tavuk&Ördek ortalama üst seviyede bir mama. İlk 2 içeriğin tavuk eti olması olumlu bir içerik başlangıcı. Devamında yer alan kurutulmuş ördek de kabul edilebilir. Tatlı patates ile lif içeriği, tavuk yağı ile ise mamanın lezzetlendirildiğini görüyoruz. Genel anlamda daha az içeriğe sahip ve tek tip proteine daha yatkın bir içerik ile karşılaşıyoruz. Orta sıralarda yer alan ve tavuk kıkırdağından elde edilen glukozamin ve kondroitin sültfat kemik ve eklem gelişimi için istediğimiz ve miktar olarak yeterli seviyede bulunan içeriklerden. Sindirimi destekleyen prebiyotikler de olumlu kabul edilebilir. Mamanın buharla pişirilmiş içeriklerden elde edildiği bilgisi ise olumlu değerlendirilebilir. Çok yaygın olmayan bir mama olduğu için alınan geri dönüşleri bilmiyoruz, ancak lezzetli bir alternatif olarak düşünülebilir.

  • İlk sırada yer alan %42 gibi yüksek oranda kurutulmuş tavuk eti tercih edilebilir bir başlangıçtır. Ancak taze etlerin öncelikli olmasını tercih ediyoruz.
  • 2.Sırada bulunan %20’lik kemiksiz taze tavuk eti ise daha olumlu değerlendirebileceğimiz bir içerik.
  • %12 ile 3.Sırada karşımıza kurutulmuş ördek çıkıyor. Kanatlı proteini içerdiği için kurutulmuş olmasına rağmen olumlu.
  • Tatlı patates gerek lif, gerek besinsel içerik olarak evcil hayvan beslenmesinde değerli kabul edilir.
  • Tavuk yağı aromalandırmak için sıklıkla tercih edilen bir içerik olarak karşımıza çıkıyor. Bu mamada kanatlı ürünleri kullanıldığı için tavuk yağı olumlu kabul edilebilir. Ancak miktarı konusunda bir bilgi verilmemiş.
  • Bezelye nişastası ise ilk 5 sırada bulunmasını istemediğimiz içeriklerden, bu mamada 6.sırada ancak yine de öncelikli besinler arasında.
  • Tavuk karaciğeri gerekli vitamin ve amino asitler için iyi bir kaynaktır. Ayrıca çoğu kedinin hayır demediği bir aroma katar. Bu nedenle olumlu kabul edilebilir.
  • Glukozamin ve kondroitin eklem ve iskelet sistemi için önemli bir içeriktir. Bu mamada olması gerektiği gibi tavuk kıkırdağından elde edilmiş. Miktar olarak bir oran yine belirtilmemiş.
  • Hindiba kökü, Bira mayası ve Fruktooligosakkarit (FOS)’lar prebiyotiktir ve sindirim sistemi için olumlu etkileri vardır. Bira mayası tartışılan bir içerik olarak geçse de bir çok mamada karşımıza çıkmakta.

Alleva Yaş Mamalar

Alleva markasının henüz Türkiye’de bir yaş maması bulunmuyor.

Scroll to Top